B1 ATV Ehliyeti


B1 Sınıfı ATV EhliyetiB1 ATV Ehliyeti (Dört tekerli motosikletler)
B1 sınıfı sürücü belgesi net motor gücü 15 kilovatı, net ağırlığı 400 kilogramı, yük taşımacılığında kullanılanlar için ise net ağırlığı
550 kilogramı geçmeyen dört tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir. Elektrik ile çalışan araçların net ağırlıklarının hesaplanmasında
batarya ağırlıkları dikkate alınmaz.


B1 ATV ehliyeti alma yaşı:
16 Yaşını bitirenler B1 ATV ehliyet sınıfı için kursumuza başvurabilirler.
2019 yılı için 2003 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
2020 yılı için 2004 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
2021 yılı için 2005 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
B1 ATV ehliyeti için kursumuza başvurup kayıt yapabilirler.

B1 ATV ehliyeti ile M sınıfı moped kullanabilirsiniz.

B1 Sınıfı ATV Ehliyeti Kurs Kaydı İçin Gerekli Evrak

-Nüfus cüzdanı fotokopisi
-Evvelce alınmış başka bir sınıf sürücü belgeniz var ise fotokopisi
-Öğrenim belgesi fotokopisi
-5 Adet Biyometrik Fotoğraf
-Yetkili Özel veya devlet hastanesinden sürücü olur raporu (Rapor alma ile ilgili kursumuzdan destek alabilirsiniz)
-Banka Sınav harcı dekontu. Ziraat, Vakıf, Halkbank tüm şubelerine yatırılabilir.

(Kursumuza kayıt yaptırmadan ya da bilgi / teyit almadan her hangi bir yere harç yatırmayınız.)

Kayıt evrakını okunaklı bir şekilde 0544 687 34 34 Nolu WhatsApp hattımız üzerinden bize ulaştırarak                     sürücü kursu ön kaydınızı hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan motor  test sınavı (başka bir sınıf sürücü belgesine sahip olanlar test sınavına girmezler) ve motosiklet direksiyon sınavına girerek motosiklet sınıfı sürücü belgesi sertifikanıza sahip olabilirsiniz. Sınavlar ve eğitimler vitesli ya da otomatik vitesli (scooter) motosikletler ile yapılır.

Her biri pistlerin ve yolların profesyoneli eğitmen kadromuzdan güvenli motosiklet sürüş eğitimleri ayrıcalığıyla...

Motosiklet sürüş eğitimindeki kalite seviye ve standardımız, ülke standartların çok üzerinde bir alt yapıya, tecrübeye ve kaliteye sahip olduğundan güvenle ve içiniz rahat ederek kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz.

Motosiklet sürüş eğitimi, asla yetkisiz, bilgisiz kişi ve kurumlara bırakılmaması gereken riskli, ciddi ve hayati öneme sahip bir konudur!

  Kursa ön kayıt işlemi için gerekli olan nüfus cüzdanı ve varsa ehliyet fotokopisinin okunaklı bir şekilde whatsapp hattımız 05446873434 / info@etikegitim.com mail, fotoğrafını çekip ya da diğer iletişim kanalları ile tarafımıza  iletilmesi ile kurs kaydınız başlamış olur.                                    Diğer evrak'ın herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için en kısa zamanda tamamlamanız gerekmektedir.

  NOT:                                                                                                                                                                                                Daha önce başka bir sınıf sürücü belgesine sahip olan adaylar yazılı sınava girmez,                                                                 sadece almak istedikleri ehliyet sınıfının direksiyon sınavına girerler.                                                                                          Örnek: B, C, D, E, F sınıfı otomobil ehliyeti olup A, A1, A2  motosiklet ehliyeti almak için başvuranlar, sadece motosiklet                                               direksiyon uygulama sınavına girerler.

  Motosiklet sürüş eğitimlerimiz bire bir size özel programlanarak yapılır.

  Motosiklet sürüş eğitimlerimizde özel yüksek güvenlik sağlayan, motosiklet eğitmenimiz ile sürücü adayı arasında hem eğitim pistinde, hem de yol eğitimi ve direksiyon sınavlarında karşılıklı iletişim sağlayan interkom ve telsiz sistemi ile donatılmış iletişimli kaskları kullanırız.

  BİSİKLET DENGE EĞİTİMİ

  Bisiklet kulllanma deneyiminiz yok ama motosiklet kullanmak istiyorsanız yetişkinlere bisiklet denge eğitimi de veriyoruz. (Türkiye'de bisiklet denge eğitmi veren tek sürücü kursuyuz.)

  Evvelden alınmış bir sürücü belgeniz var ise, yazılı sınava girmez, sadece direksiyon sınavına girersiniz.

  *Direksiyon sınav tarihleri yazıldığınız tarihlere göre farklılık göstereceğinden güncel direksiyon tarihlerini                                                      bize ulaşarak  öğrenebilirsiniz.


  Test sınavından başarılı olduğunuz taktirde direksiyon sınavı, test sınav tarihinden *2-3 hafta sonrasında yapılır.
  Test ve direksiyon için ayrı ayrı olmak üzere 4 (Dört) sınav hakkınız vardır.
  Girilmeyen sınavlarda sınav harcı ve o hak yanmış olur.
  Direksiyon sınavlarında 4 hakkı da dolmuş olan adaylar istemeleri halinde ücreti karşılığı tekrar kayıt yaptırıp,
  ücretli direksiyon dersi alarak ekstra 4 hakka daha sahip olabilirler.
  2. Defa da direksiyon sınavına girip 4 hakkında da başarısız olanlar, ya da sınavlara girmeyip haklarını dolduranların dosyaları yanar.
  Bu durumda olan sürücü adaylarımız İstemeleri halinde tekrar yeni kayıt için başvuru yapıp teorik ve direksiyon eğitimi alarak,
  sınavlarına yeniden girerek süreci baştan başlatabilirler.
  4 Teorik sınavdan da başarız olanlar, ya da girmeyerek haklarını dolduranlar yeniden kurs ücretini ödeyerek kayıt yaptırabilirler.
  Kesin direksiyon sınavı gün ve saatlerinizi kursumuzdan öğrenebilirsiniz

  Direksiyon sınavına kursumuza kayıtlı motosikletlerden biriyle katılmak zorundasınız.
  Direksiyon Sınavlarında ve eğitimlerde kullanacağınız motosikletlerimiz: Yamaha, Honda, Vespa düz ve otomatik vitesli filodan olşur.
  Kurumumuzda her motosiklet sınıfına uygun hem düz, hem de otomatik vites seçenekleri mevcuttur.
  Motosiklet direksiyon sınavında, sarı renk acemi sürücü ikaz yeleği, kask ve diğer güvenlik kipmanlarını takmak zorunludur.
  İletişimli Kasklar ve koruma güvenlik ekipmanları tarafımızdan temin edileceği gibi sınava kendi kask ve donanımlarınız ile de girmeniz mümkündür.


Motosiklet ya da ATV ehliyetine sahip ama yeterli sürüş deneyimine sahip değilseniz, ya da hiç deneyimiz          yok ama yalnızca ATV / motosiklet sürüş eğitimi için bize ulaşıp özel motosiklet sürüş eğitimi alabilirsiniz.

Sürüş randevusu almak içinTel:  0212 282 46 82 - 0850 888 34 34

                                        

0544 687 34 34  (WhatsApp hattımız sesli aramalara kapalıdır.)