Sıkça Sorulan Sorular

 
Soru :  Ehliyet İçin Sıkça Sorulan Sorular (SSS)
 
Cevap : Sınavda toplam kaç soru sorulur?  Sınavda toplam 50 soru sorulur

Sınavda verdiğim yanlış cevaplar doğru cevaplarımı etkiler mi?  Etkilemez, yanlış doğruyu götürmüyor.

Sürücü belgemi almadan sürücü sertifikasıyla araç kullanabilir miyim? Hayır. Nüfus Müdürlüğüne başvurup sürücü belgenizi aldıktan sonra araç kullanabilirsiniz.

Sınav süresi toplam kaç saattir? Toplam 60 dakikadır

Sınavda başarısız olduğumda kaç defa sınava girme hakkım var? Sınavdan başarısız olduktan sonra 3 defa toplam ise 4 sınav hakkınız var.

Yazılı ve direksiyon sınavı nerede yapılıyor? İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasında ceşitli yerlerde bulunan elektronik sınav merkezlerinde teorik sınav, direksiyon sınavı ise, İlçemizde direksiyon sınavı Anadolu, Selçuklu, ve Cendere caddelerinde yapılır.

Sürücü olur raporu nerelerden alınabilir? Devlet Hastaneleri aile hekimlikleri ve sürücü olur raporu vermeye yetkili özel hastanelerden alınabilir. (kursumuzdan size yakın kuruluşlar için destek alabilirsiniz)

Sınav komisyon üyeleri kimlerden oluşur? İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği sınav yapma yeterliliği olan öğretmenlerden oluşur.

Ders saatlerinde ne kadar devamsızlık yapabilirim? Mazeretsiz olarak toplam ders saatlerinin %20'si kadar.

Sürücü sertifikamı aldıktan sonra ne kadar süre içerisinde Trafik Tescil Bürosuna başvurmam gerekiyor? Eğer verilen süre içerisinde başvuru yapamazsam sürücü sertifikam iptal olur mu?
Sertifikalar alındığı tarihten itibaren 2 yıl geçerlidir.
Sağlık raporu alındığı tarihten itibaren 1 yıl geçerlidir. Süresi dolduğu taktirde yeniden sağlık raporu alınıp eskisi atılmadan dosyaya ilave edilir.

İlkokul mezunu olanlar hangi tarihe kadar sürücü belgesi için müracat edebilir?
İlkokul mezunları sürücü belgesi alabilmektedir. Her hangi bir tarih şu an için söz konusu değildir.

Sınav başarı puan barajı kaçtır? Başarı puan barajı 100 üzerinden 70'dir.
 
Stajer ehliyet nedir ve ne zaman alınmaya başlayacak?
1 Ocak 2016 tarihi itibari ile stajyer sürücü dönemi başlamıştır.
 
Peki bu kanun kapsamında çıkacak olan stajer ehliyet neler getirecek neler götürecek?
Stajer ehliyet 2 yıl süre ile geçerli olacak kanunda belirtilen yasaklamalar çiğnenmediği takdirde 2 yıl dolduktan sonra stajyerlik otomatik olarak kalkar her hangi bir işlem yapmaya gerek yoktur.
2 yıl süre ile dikkat edilmesi gerekenler
2 Yıllık süre içinde 5 kez kırmızı ışık kuralını ihlal eden, 5 kez hız sınırlarını aşan ve her ne derecede olursa olsun alkollü ve uyuşturucu madde alarak araç kullanan, asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralanmalı trafik kazasına neden olan ve 75 ceza puanını dolduran sürücülerin sürücü belgeleri geri alınarak iptal edilecek. Bu kişiler yeniden sürücü kursuna giderek sınava girmek durumunda kalacaklar.

E sınıfı ehliyetim var Tır kullanabilirmiyim?  E sınıfı ehliyetimi yeni aldım E sınıfı ehliyetle tır kullanabilrimiyim , ne zamana kadar alınmış olan e sınıfı ehliyetle tır kullanılabilir?
E sınıfı ehliyeti yeni almış olanlar veya 27 nisan 1997 tarihinden sonra alanlar E sınıfı ehliyetle TIR çekici kullanamazlar. Tır ( Çekici ) kullanmak için D sınıfı çekici ehliyetini almak zorundasınız. 27 nisan 1997 Tarihinden önce alınmış E sınıfı ehliyetle çekici (tır) kullanılabilir.

İlkokul mezunu olanlar hangi tarihe kadar sürücü belgesi için müracat edebilir?

İlkokul mezunu olanlar için sürüe kısıtlamısı yok istedikleri zaman alabilirler.

Ben bir sürücü kursuna kayıt oldum sınavlara girdim başarısız oldum kurs değiştirebilir miyim böyle bir imkanım varmı ?

Böyle bir imkanınız yok. Sürücü kurslarında normal okullardaki gibi nakil olayı bulunmamaktadır.

Sürücü belgemi almadan sürücü sertifikasıyla araç kullanabilir miyim?
Hayır. Nüfus Müdürlüğüne başvurup sürücü belgenizi aldıktan sonra araç kullanabilirsiniz. sertifika ehliyet yerine geçmez

Sınav süresi toplam kaç saattir?
60 Dakikakdır.

Sınavda başarısız olduğum taktirde kaç defa sınava girme hakkım var?
Sınavdan başarısız olduktan sonra 3 defa , toplam 4 sınav hakkınız var.

Sınavda toplam kaç soru sorulur? her dersten kaç doğru bilmem gerekiyor?
50 soru sorulur 35 doğru geçer

Ehliyet Sınavında verdiğim yanlış cevaplar doğru cevaplarımı etkiler mi?
Etkilemez, yanlış doğruyu götürmüyor.

Yazılı ve direksiyon sınavlarını geçtim bundan sonra ne yapmam gerekiyor?
cevap bu linkte http://ehliyetiniz.com/main.asp?pg=page&id=8

İlköğretim 6. sınıftan terk ettim ehliyet alabilirmiyim?
Evet ilköğretim 6 7 8 sınıflardan terk etmiş olanlarda ehliyet alabilmektedir..

Ehliyet sınavları ne kadar zamanda bir yapılmaktadır ?
Ehliyet sınavları randevu ile elektronik olarak yapılır belli bir takvimebağlı değildir.

Ehliyet almaya hak kazanmıştım , yani dosyamı aldım.ehliyetmi gidip çıkarttırmadım ve bu dosyayı alalı 1 sene oldu. Benim öğrenmek istediğim bu dosya ile bir tanıdığim gidip benim nüfustan ehliyet alabilirmii?  ya da sizce ne yapabilirim?
Dosyayı alalı 1 sene olmuşsa sağlık raporu ve savcılık temiz kağıdını yenilemeniz gerekir. Sizin yerinize bir başkası müracat edemez. Trafik büroya müracatı şahsen kendiniz nüfus cüzdanınız ve diğer evraklarla birlikte yapmanız gerekir. Vekalet veya her hangi bir şekilde başkası sizin yerinize kesinlikle müracat edemez...SRC belgesi nedir ?
ADR Belgesi nedir?
SRC VE ADR BELGELERİ nereden nasıl alınır? SRC ADR  ücretleri ne kadardır ?

SRC belgeleri karayollarında uluslararası veya şehirler arası tehlikeli madde,yolcu veya yük taşımacılığı yapacak olanların alması gereken Mesleki Yeterlilik Belgesidir. (şoförlük mesleği) SRC belgesi, Ulaştırma Bakanlığından yetki belgesi almış kurumlardan alınabilir. Kurumumuz SRC ve ADR belgesi vermeye yetkilidir.


Src belgesi almak istiyorum ne yapmam gerekir, , src belgesini nereden nasıl alabilirim, src için sınav yapılıyor src ücreti fiyatı ne kadar kaç paradır, src ile alakalı faydalı bilgiler, src1 src2 src3 src4 belgeleri ne demektir, k belgeleri k1 belgesi k2 belgesi k32 belgesi k4 belgesi ne demektir src belgesini kimler neden almalıdır, src sınavına girdim src sonuçlarını nerden nasıl sorgulama yapabilirim , src dersleri soruları internetten online olarak nerden bulabilirim, src sınav sonuçları ne zaman ve nerde yayınlanır, src belgesi almak için gereken şartlar nelerdir, src için gereken evraklar nelerdir, hangi aracı kullanmak için src alınmalıdır, src belgesi olmadan araç kullanmanın cezası nedir ,istanbuldaki src kursları, izmirdeki ankaradaki src kursları?
Tüm bu sorular ve cevapları için buraya ya da aşağıdaki linklere tıklayınız
www.etikegitim.com
www.etiksrc.comSorunuzun yanıtını bulamadınız mı?
Bize Ulaşın en kısa zamanda size dönüş yapalım.

Tel: 0212 282 46 82
whatsapp hattımız: 0544 684 34 34


ehliyet kursu dönemleri ehliyet kursu tarihleri ehliyet kursu dersleri ehliyet sınav soruları ehliyet kursu oyunu ehliyet sınav tarihleri ehliyet kursu için gerekli belgeler direksiyon kursu video ehliyet direksiyon kursu direksiyon kursu oyunu oyna direksiyon kursu ne zaman direksiyon kursu oyunu direksiyon kursu sınav sonuçları direksiyon kursu fiyatları direksiyon kursu fırsat a2 ehliyet fiyatları kağıthane ehliyet beşiktaş ehliyet göktürk ehliyet ayazağa ehliyet şişli ehliyet maslak ehliyet gazeteciler ehliyet çağlayan ehliyet hamidiye ehliyet başak konutları ehliyet a2 ehliyet sınav soruları a2 ehliyet sınav tarihleri a2 ehliyet sınav sonuçları a2 ehliyet soruları a2 ehliyet direksiyon sınavı a2 ehliyet yaş sınırı a2 ehliyet fiyatları 2014 a2 motosiklet ehliyeti fiyatı a2 motosiklet ehliyeti honda motosiklet ehliyeti a2 motosiklet ehliyeti test motosiklet ehliyeti için gerekli belgeler a2 motorsiklet a2 ehliyet masrafi a2 ehliyet masraf b ehliyet fiyatları b ehliyet hangi araçları kullanır b ehliyet iş ilanları b ehliyet nedir b ehliyet sınav soruları çöz b ehliyet sınav soruları ve cevapları b ehliyet harcı b ehliyet fiyatları otomobil römork otomobil çekici çeki demiri 100 ceza puanı ehliyetin 2 ay alınması alkolden alınan ehliyet bisiklet dengesi elektrikli bisiklet elektrikli motosiklet
ehliyet kursu dönemleri ehliyet kursu tarihleri ehliyet kursu dersleri ehliyet sınav soruları ehliyet kursu oyunu ehliyet sınav tarihleri ehliyet kursu için gerekli belgeler direksiyon kursu video ehliyet direksiyon kursu direksiyon kursu oyunu oyna direksiyon kursu ne zaman direksiyon kursu oyunu direksiyon kursu sınav sonuçları direksiyon kursu fiyatları direksiyon kursu fırsat a2 ehliyet fiyatları kağıthane ehliyet beşiktaş ehliyet göktürk ehliyet ayazağa ehliyet şişli ehliyet maslak ehliyet gazeteciler ehliyet çağlayan ehliyet hamidiye ehliyet başak konutları ehliyet a2 ehliyet sınav soruları a2 ehliyet sınav tarihleri a2 ehliyet sınav sonuçları a2 ehliyet soruları a2 ehliyet direksiyon sınavı a2 ehliyet yaş sınırı a2 ehliyet fiyatları 2014 a2 motosiklet ehliyeti fiyatı a2 motosiklet ehliyeti honda motosiklet ehliyeti a2 motosiklet ehliyeti test motosiklet ehliyeti için gerekli belgeler a2 motorsiklet a2 ehliyet masrafi a2 ehliyet masraf b ehliyet fiyatları b ehliyet hangi araçları kullanır b ehliyet iş ilanları b ehliyet nedir b ehliyet sınav soruları çöz b ehliyet sınav soruları ve cevapları b ehliyet harcı b ehliyet fiyatları otomobil römork otomobil çekici çeki demiri 100 ceza puanı ehliyetin 2 ay alınması alkolden alınan ehliyet bisiklet dengesi elektrikli bisiklet elektrikli motosiklet sürücü kursu oyunu sürücü kursu sınav soruları sürücü kursu fiyatları sürücü kursu sınav sonuçları sürücü kursu test sürücü kursu dersleri sürücü kursu fiyatları 2014 ehliyet sınav soruları ehliyet sınav yerleri ehliyet sorgulama ehliyet yaşı ehliyet sınav tarihleri ehliyet randevu ehliyet sınav soruları ehliyet sınav sonuçları ehliyet soruları sürücü belgesi sorgulama sürücü belgesi yenileme sürücü belgesi nasıl alınır sürücü belgesi oyunu sürücü belgesi ceza puanı sorgulama sürücü belgesi sınav soruları sürücü belgesi değişimi  sürücü belgesi sınav sonuçları alkolden ehliyet kaptıranlara af alkolden alınan ehliyet nasıl geri alınır alkolden ehliyet cezası alkolden ehliyet kaptırdım alkolden ehliyet affı alkolden ehliyet kaptıranlar alkolden ehliyet iptali alkolden ehliyet sorgulama


 

Diğer Sorular

»  Ehliyet İçin Sıkça Sorulan Sorular (SSS)